Torun Plastik

 

WC TURKA KLOZET TABURESİ

Product Code : TRN 10
Product Materia : PP
Product Weight : 1700 gr
Inner Carton Quantity : 10
Package Size :
Package Weight: 17 kg

 

"Dışkılama için uygun olan pozisyon, çömelme pozisyonudur. Bu pozisyonda kalçalar karna doğru çekilmelidir. Bu sayede, karın boşluğunun kapasitesi büyük ölçüde kapatılır ve karın arası basıncı artar, bu da itim gücünü arttırır."

Bu bilimsel gerçekler doğrultusunda WC TURKA Klozet Taburesini Tasarlayarak sağlığınıza fayda sağladık.

Basit Bir Bilim Gerçeği

Bunun sebebinin puborectalis kası olduğu düşünülmektedir.

Bu kas, aşağıda görülmektedir: Bu kas, dışkının atıldığı rektum için bir sapan görevi görmektedir. Modern çağda yapıldığı gibi klozete oturduğunuz zaman, rektumu tutan yay gevşer; ancak sadece kısmen... Çömelme pozisyonunda ise bu yay tamamen gevşer ve bağırsak hareketleri çok daha kolay gerçekleşir. Önerilen, ana görselde gösterildiği gibi diz ile vücut ekseni arasında yaklaşık 35 derecelik bir açı olacak şekilde çömelmektir.

 

Neden Çömelmek?

Her tuvalete gittiğinizde çömelerek dışkılamak son derece rahatsızlık verici olabilir, öyleyse neden yapasınız? Bunun tek bir cevabı var: çünkü daha sağlıklı. Çömelerek dışkılamak, insan da dahil olmak üzere birçok hayvan türü tarafından, modern tuvaletlerin icadından önceki binlerce ve milyonlarca yıldır yapılmaktadır. Türümüz, bu şekilde dışkılamaya adapte olmuştur. Bu sebeple modern çağlara kadar Dünya'nın dört bir tarafında bu şekilde dışkılandığını gösteren tuvalet kalıntıları bulunmaktadır. Çalışmalar, modern tuvaletlerin icadından sonra kabızlığın, hemoroidlerin ve apandisitin arttığını göstermektedir. Ayrıca bu çalışma da, tuvaletteki pozisyonunuzun, bu hastalıklara yakalanma şansınızı, lifli besinlerden oluşan bir diyet ile beslenmenizden bile çok etkilediğini göstermektedir. Elbette ki, görselde de gösterildiği gibi, illa "alaturka" olarak bildiğimiz eski tuvaletlere dönmenize gerek yok. "Alafranga" olarak bilinen modern tuvaletlerde dışkılamaya devam etmenize rağmen, WC TURKA KLOZET TABURESİ sayesinde gerekli açıyı yakalayabilirsiniz.

Patended Design

Ergonomik Tasarım

Doğal Duruşa Yardımcı Olur.

Hızlı ve Rahat Kolon Açmak İçin İdealdir.

 

Özellikler

Güçlü ve Dayanıklı

Bütün Klozetlere uyumlu

Doktor tavsiyeli, Aile dostu

Sağlık Sorunlarınıza Yardımcı

Kabızlık, Şişkinlik, Hemoroid ve Ikınma

IBS (İrritabl Bağırsak Sendromu)

Taban ve Mesane Sorunları

   
Daha sağlıklı, daha fazla konfor ve daha fazla enerji ...
tüm bunlar için WC Turka Klozet Taburesi basit, yenilikçi ve kullanışlı